PRZED PODJĘCIEM DECYZJI WEZWANIA SERWISU...


Przed zleceniem usługi serwisowej dotyczącej komputera PC, prosimy o wyeliminowanie podstawowych przyczyn niesprawności. Prosimy o sprawdzenie czy wszystkie przewody są prawidłowo podłączone (pod względem mechanicznym i funkcji przeznaczenia). Jeżeli komputer działa bardzo "ociężale" należy odinstalować oprogramowanie po którego instalacji objaw wystąpił.


Warto pamiętać że wiele programów P2P (emule, direct connect itp.) w znacznym stopniu i dość agresywnie obciążają Wasze łącza internetowe. Często są one powodem powolnego otwierania się stron i wolnej pracy komputera. Programy te zalecamy wyłączać podczas normalne pracy w internecie, a ich włączenie powinno następować w momencie gdy komputer nie jest obsługiwany.


Bardzo ważną rzeczą jest również zainstalowanie nawet darmowego programu antywirusowego. Może to być Avast lub AverenKit. Ważne żeby jego bazy były zaktualizowane a sam program działał w tle, monitorując pracę komputera i działania użytkownika. W dzisiejszych czasach istnieje wiele odmian wirusów i robaków internetowych powodujących dziwną prace komputera a nie dających się w pierwszym momencie wykryć.


Współczesny komputer wymaga również okresowego czyszczenia mechanicznego elementów chłodzących jego podzespoły. Niestety coraz większa moc obliczeniowa idzie w parze z większym zapotrzebowaniem na chłodzenie niektórych elementów. Kurz przenikający do obudowy komputera, osadza się na elementach oddających ciepło co powoduje że przestają one spełniać prawidłowo swoją rolę. Wynikiem braku chłodzenia komputera w najlepszym przypadku będzie jego samoczynne wyłączanie się, lub komunikaty w postaci kodów dawanych przez płytę główną. Najgorsza z możliwych sytuacji to uszkodzenie się zespołu zasilacza i uszkodzenie płyty głównej lub układu karty graficznej. Często objawami zabrudzenia wnętrza komputera jest jego bardzo głośna praca (buczenie, wibracje obudowy).Te parę rad napewno pomoże Państwu w wyeliminowaniu błędów obsługi komputera i spowoduje że naprawy serwisowe będą tańsze i rzadsze.© 2008 lanwik Wszelkie prawa zastrzeżone
Walcz ze spamem!
Poprawny standart HTML 4.01! Poprawny schemat CSS!

GOOGLE

Google